Головна » 2012 » Березень » 2 » Про оплату праці
22:31
Про оплату праці
ЦК Профспілки працівників освіти надано роз’яснення щодо роботи працівників навчальних закладів під час призупинення навчального процесу та оплати їхньої праці

В Управлінні соціально-економічного захисту ЦК Профспілки повідомили, що роз’яснення надані у зв’язку з численними запитами від працівників освіти та профспілкового активу щодо порядку організації роботи працівників у зазначений період та оплати їхньої праці.

В профспілці зазначили, що питання оплати праці працівників навчальних закладів врегульовано рядом нормативно-правових актів.


Так, згідно з наказом МОНмолодьспорту №81 у період призупинення навчально-виховного процесу необхідно організувати проведення навчання з використанням дистанційних (індивідуальних) форм навчання, інтерактивних засобів; забезпечити проведення відповідними службами комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, дотримання правил техніки безпеки тощо.

У профспілках повідомили, що у пункті 5.2.1 Галузевої угоди між міністерством і ЦК Профспілки на 2011-2015 роки зафіксована домовленість сторін про те, що періоди, впродовж яких у навчальних закладах не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними та іншими, не залежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників.

У даний час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу у порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього розпорядку.

Умови оплати праці працівників освіти в зазначені періоди передбачені в Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженій наказом Міністерства освіти від 15 квітня 1993 року №102 та Галузевій угоді.

Згідно з п. 77 Інструкції у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Також в Управлінні соціально-економічного захисту підкреслили, що у п. 8.3.3 Галузевої угоди міститься рекомендація керівникам закладів та установ освіти забезпечити оплату праці вчителів (вихователів), у тому числі груп продовженого дня, вихователів дошкільних навчальних закладів, музичних керівників, викладачів у випадках, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від них причин, із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Цим же пунктом передбачено здійснення оплати простою працівникам, в тому числі непедагогічним, не з їх вини у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

У Профспілці зазначили, що "Галузева угода є нормативним актом соціального партнерства, на підставі якого здійснюється регулювання трудових відносин галузі та соціально-економічних питань стосовно інтересів працівників, осіб, які навчаються, та власників (уповноважених ними органів)".

Положення Галузевої угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

За матеріалам: Освіта.ua

Переглядів: 1034 | Додав: Микола | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: