Головна » 2016 » Вересень » 21 » Всеукраїнська «Школа з медіа грамотності»
09:24
Всеукраїнська «Школа з медіа грамотності»
З 14 по 18 вересня 2016 р.  методист РМК Христинівського відділу освіти взяв участь у Всеукраїнській школі з медіаграмотності, яка проводилась молодіжним клубом «Співдружність» (президент Масютіна М.Е.) спільно з Центром дитячо-юнацької творчості ім. Є.М.Руднєвої за сприяння відділу освіти виконавчого комітету Бердянської ради.
Мета проведення школи:
- підготовка учасників навчально-виховного процесу до життя в сучасних інформаційних умовах;
- формування критичномислячої, соціально активної комунікативної особистості, яка вільно й осмислено орієнтується в медіапросторі;
- формування культури спілкування з медіа, вмінь повноцінного сприйняття, інтерпретації, аналізу та оцінки медіатекстів;
- ознайомлення з видами маніпуляцій і пропагандою;
- обмін досвідом між педагогами, тренерами, громадськими активістами, представниками мас - медіа з метою підвищення обізнаності учасників навчально-виховного процесу.
 
Всі учасники школи пройшли тренінги за темами: «Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасній Україні», «Маніпуляція та пропаганда», «Критичне мислення - інструмент свідомого сприйняття інформації», «Медіаграмотність користувача соціальних мереж: використання інформації та протидія маніпуляціям», «Як навчитися визначати способи маніпуляцій і технології пропаганди в сучасних мас-медіа»; «Як отримати достовірну інформацію», «Як навчитись декодувати інформацію».
 
Тренінги проводили досвідчені тренери:Охредько О. (експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда», медіатренер),Сущенко І. (виконавчий директор БО «Вчителі за демократію та партнерство», тренер),Потапова В. (координатор освітніх програм українського центру громадянської освіти «Альменда», медіатренер)Голубєв В. (головний редактор Видавничого дому «ОГО», викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія», керівник Школи універсального журналіста)Масютіна М. (заступник директора з НМР Центру дитячо-юнацької творчості, президент МК «Співдружність», тренер).
Мельничук А., тренер, джокер форум – театру, не тільки розповіла як створити форум – постановку, але й дала можливість всім бажаючим взяти участь у цій дії. Такий театр дуже сподобався молоді, яка й стала самим активним учасником цього заходу.
Під час роботи школи відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA., перегляд та обговорення фільмів.
Особливі враження учасники школи отримали від навчальних дебатів за темою «Телебачення маніпулює масовою свідомістю людей».

 По завершенню роботи «школи» всі її учасники отримали відповідні сертифікати.

 
Всі представники отримали навчально-методичні посібники «Вчимося бути медіаграмотними» та буклети для молоді «Думай критично».
Відповідно до Концепції впровадження медіаосвіти в Україні (затвердженно постановою Президії Національної академії педагогічних наук України від 20.05.2010 р.) та з метою сприяння розбудови в Україні ефективної системи медіаосвіти заради забезпечення всебічної підготовки дітей і молоді до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою медіа, формування у них медіаобізнаності, медіаграмотності і медіакомпетентності, передбачено запровадження факультативних медіаосвітніх курсів, активізація роботи шкільних медіаосвітніх студій різного профілю, гурткової роботи; розроблення та апробація варіантів курсу медіакультури для старшокласників зурахуванням переходу до профільного навчання; поширення позашкільної медіаосвітньої практики.
Переглядів: 161 | Додав: Микола | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: