Дата утворення: 1923 р.

   Площа: 0,632 тис. кв. км., 3% відсотка від території області.

   Відстані від районного центру міста Христинівки до м. Черкас: 213 км

   Географічні дані: Територія Христинівського району розташована в Західній частині Черкаської області в лісостеповій зоні України.   Рельєф району плоско рівнинний, з особливо цінними ґрунтами – чорноземами та сіро опідзоленими, які займають 70% площі.

   Клімат в районі помірно-континентальний. Середня температура повітря по багаторічних даних 6,8 градусів С. Сума річних опадів – 490-520 мм. Відносна вологість повітря 77%. Географічна мережа району представлена річками Кублич, Удич, Синиця, Сорока, Уманка та іншими. Загальна довжина річок 100,9 км. Адміністративно-господарським і культурним центром є м. Христинівка, яке знаходиться на відстані 213 км від обласного центру м. Черкаси

   Кордони: Межує з півночі з Монастирищенським районом, з північно-східної сторони – з Жашківським районом, з східної та південної – з Маньківським та Уманським районами Черкаської області, з західної – з Теплицьким і Гайсинським районами Вінницької області.

   Адміністративно-територіальні одиниці:

   Міст обласного значення - 0

   Міст районного значення - 1

   Селищ міського типу - 1

   Сільських населених пунктів - 33

   Кількість районів - 1

   Чисельність наявного населення станом на 01.10.2010 35,9 тис. чол.

   у тому числі:

   сільське 21,0 тис. чол.

   міське 14,9 тис. чол.

 Коротка історична довідка

   Христинівський район утворено в 1923 році на території Київської області. В 1954 році він увійшов до складу Черкаської області як адміністративно-територіальна одиниця.
   Адміністративно-господарським і культурним центром району є м. Христинівка, яке знаходиться на відстані 213 км від обласного центру м. Черкаси.
   Найстарішим з теперішніх сіл є село Ягубець, яке заснував брацлавський землянин у 1542 році. В цьому ж році засноване село Христинівка на місці поселення ватаги, яка сторожила Чорний шлях від нашестя татар.
   На початку 17 сторіччя вже були відомі села Ботвинівка, Верхнячка (Яворець), Івангород, Талалаївка.
   Історія міста Христинівка нараховує більш як 430 років. Як підтверджуюють архівні документи, вперше місто згадувалось в 1574 році.
   У другій половині 17 сторіччя починає розвиватись промисловість. Було введено в експлуатацію залізничні колії – Вапнярка –Христинівка, Козятин –Умань, Христинівка- Шпола, залізничний вузол.
   Христинівка ще тоді славилась хлібним ринком.Зросло її економічне значення, що в свою чергу сприяло збільшенню населення. В 1900 році на Христинівщині проживало 3475 осіб. В 1931 році розпочав свою роботу маслоробний завод, новостворене вагонне депо, а також машинно-тракторна станція.
   В 1954 році закінчено модернізацію залізничного вузла.
   В 1956 році Христинівку віднесено до розряду районного підпорядкування. З Христинівського району вийшло багато видатних людей. У Христинівці народився Олександр Корнійчук – відомий український письменник-драматург, автор п’єс загибель ескадри”, "Платон Кречет”, "Богдан Хмельницький” та інш. Його ім’я носить міська загальноосвітня школа №1, парк та одна із вулиць міста. Район є батьківщиною одного з керівників Коліївщини Івана Гонти та Героя Радянського Союзу і повного кавалера ордена Слави Івана Драченка. Цей хліборобський край, де зберігаються і примножують традиції майстрів золотої ниви, виплекав багатьох відомих людей праці: Федора Берегового, Семена Карбовського, Станіслава Забродського, Марфу Лемещук, Ганну Гук, Анастасію Кобзар.

   Природні ресурси: Загальна земельна площа району складає 63218 га, або 3% території області. Землі сільськогосподарського призначення становлять 52261 га, в тому числі рілля – 49959 га, багаторічні насадження – 685 га, пасовища – 679 га, сіножаті – 940 га.
   Природні ресурси представлені площею лісового фонду 4376 га, водного фонду – 823,2 га, землі під відкритими розробками, кар’єри – 42,1 га.
   На території району знаходиться родовища торфу і цегляно- черепної глини.
   Поклади торфу знаходяться в селах Івангород, Талалаївка, Сичівка, суглинки і глини в селах Веселівка та Христинівка.
   В районі є 3 гранітні кар’єри, які зараз не працюють, 2 жорств’яні кар’єри та 1 піщаний.
   В м. Христинівка розташована вузлова станція Одеської залізниці. Територію району перетинають дві залізничні магістралі: з північного –сходу на південний –захід – Цвітково-Христинівка-Вапнярка протяжністю 36 км і південного сходу на північний-захід – Умань- Христинівка –Козятин 27 км.


Матеріал взято з сайту http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr&section=1&page=6&id=16/