Літо 2015. Літній мовний табір M&Ms

         Якісне навчання дітей іноземним мовам у контексті європейської інтеграції України та наближення  до європейських стандартів є пріоритетом діяльності навчальних закладів області. Одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам є створення літніх мовних таборів. Такі табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року.

         З 02.06.2015 року по 12.06.2015 року працював літній мовний табір «M&Ms» (Most Motivated Students) у складі пришкільного табору «Сонечко»  на базі Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 імені О.Є.Корнійчука як один із його загонів з окремим планом роботи та режимом дня. До роботи табору було залучено 50 учнів 6-8 класів, які  спілкувалися  англійською мовою, в тому числі  із її застосуванням у проектній формі діяльності, що забезпечило нестандартний підхід до якісного навчання мові.

Тема проекту: Healthy living (Здоровий спосіб життя).

         Мета проекту :

  1. Активізація знань та акцентування уваги на важливості ведення здорового способу життя.
  2. Поглиблення знань учнів щодо корисності чи шкідливості різних харчових продуктів.
  3. Удосконалення пошукових та дослідницьких умінь та навичок учнів (самостійно знаходити потрібну інформацію, опрацювати та аналізувати її).
  4. Забезпечити практики усного мовлення.
  5. Розвиток навичок письма.
  6. Активізація навичок індивідуальної роботи, роботи в парах та малих групах.

         Начальником табору було призначено Недопьокіну Т.М., замісником начальника Білоброву О.М. У травні 2015 року було затверджено кадровий склад табору, режим дня та організовано залучення дітей  6-8 класів  до відпочинку у таборі. По школі видано наказ від 19 травня  2015 року «Про функціонування пришкільного табору  відпочинку «Сонечко».

         В таборі працювали,  крім начальника та його  заступника,   8 вихователів: Данилевська Г.Я., Хліменко О.П., Єременко Л.В., Артеменюк В.В., Кормільцева О.З., Доленко О.А., Габрид К.І., Бондаренко Н.О. Для роботи табору було виділено 4 класних кімнати. До табору було зараховано 50 учнів, створено 4 загони: «Red Bull», « Monsters», « Lady Birds», «Energy».

         Табір працював за певним режимом дня: о 900-930 - ранкова зустріч (прибуття дітей, оголошення плану роботи на день, уведення в іншомовне середовище), о 930-1015 - заняття з теоретичним матеріалом проекту, о 1015-1030 - ігри у загонах,  включаючи настільні ігри, о 1030-11-15 - практичне використання мови,  о 1115-1145  - ланч, о 1145-1300 - час творчого саморозвитку.

         Робота над проектом «Healthy living»  була організована  у 6 етапів: організаційний етап (02.06. 2015 р.),  етап мовної практики (04.06.2015 р.), етап комунікативної підготовки (08.06.2015), діяльнісний етап (09.06.-10.06.2015), презентаційний етап (11.06.2015 ) та оцінний етап (12.06.2015). Під час табору було використано методичну розробку для літніх таборів з англійської мови (проектна робота, середній рівень А-2, «Здоровий спосіб життя»),  укладеної методистами  Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL.

         З великим задоволенням діти брали участь у заходах під час творчого саморозвитку, а саме: «Забави з повітряними кульками»,  «Автопортрет», «Створення масок», «Композиції створені з природних матеріалів (листя, гілки, квітки), «Малюнки на асфальті», «Екскурсія в «Долинку», «Створення склеєних композицій з паперу», «Ігри з м’ячем»,  «Талант - шоу».

         Щодня діти з гордістю носили бейджики із назвою їхнього загону, емблемою та іменем англійською мовою. Кожен ранок у таборі починався з урочистого самопредставлення загонів, де звучала їх особлива речівка. Протягом двох тижнів кожен загін працював над створенням свого проекту і в результаті в день захисту проектів (11.06.2015) було представлено тематичний календар на тему «Здоровий спосіб життя» (загін «Red Bull»), постер (загін « Monsters»), 2 презентації  (загону« Lady Birds», «Energy»). Крім гарного володіння мовою  учні показали, що мають інші таланти. Так, 12.06.2015 року,  в заключний день, на Талант шоу була представлена п’єса «The Legend of Sleepy Hollow” загону« Lady Birds», пісня у виконанні загону          «Monsters», танець від «Red Bull» та запальний флеш-моб від загону «Energy». Під час церемонії нагородження  12.06.2015 року кожен загін отримав свій сертифікат у номінації «Red Bull» - найпрацьовитіші , «Lady Birds» - найунікальніші, «Monsters» - найкращі презентатори проекту, «Energy» - найоригінальніші.

         За час існування табору вихователі та їх вихованці показали не лише вмотивованість у вивченні  іноземної  мови, а й оптимізм, невичерпну енергію, відданість справі та безкінечну креативність. Усі учасники табору висловили побажання долучитися до цієї важливої справи наступного року.

Переглянути презентацію табору