Шельпахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Адреса
20044, Черкаська область, Христинівський район,
с.Шельпахівка, вул.Леніна 113,
Телефон 95-5-36.     

E-mail: shel22@ukr.net

 

 


Гімн школи

В вересневий день чудовий
І в зимову заметіль
Школа, школа для усіх нас
Ти привітний, теплий дім.
 Приспів:
      Відкриті тут двері для всіх нас завжди
      Немає лиш місця для сліз і біди.
      Виховують, вчать, допоможуть
      Свій шлях у майбутнє знайти
Вчителів чудових має
Наша школа дорога
Все, що вміють, все, що знають
Віддають вони сповна.
  Приспів:
Виростають наші діти
І розходяться в світи
Та зустріне всіх їх радо
Храм науки й доброти.
   Приспів:

 

Герб школи

Історія школи


     Освітянський процес в с.Шельпахівка розпочався в 1862 році при Успенській церкві, де зусиллями панотця Василя Зелінського було відкрито церковнопарафіяльну школу, в якій до 1866 року навчалося лише 5 хлопчиків.
    В 1866 році в Шельпахівську парафію був призначений панотець Самсон Радзімовський, який значно розширив навчання в церковнопарафіяльній школі. В 1866 році  тут навчалось 30 хлопчиків і 5 дівчаток. В 1867 році – 45 хлопчиків і 10 дівчаток, а в 1868 році – 60 хлопчиків  і   10 дівчаток.
    Тісно пов’язана із с.Шельпахівка історія с.Ухожа.
    В 1900 році при Михайлівській церкві с.Ухожа також була відкрита церковнопарафіяльна школа  в якій навчалися 32 хлопчики і 10 дівчаток. Школа займала половину хати священника. Відомо, що її фінансування в 1913 році становило 445 рублів: 390 – з казни і 55 рублів від сільської громади.
В 1914 році в с.Шельпахівка коштом земства було побудовано двокласну школу (нині це приміщення їдальні місцевого господарства), де було чотири навчальних класи, учительська і квартира директора школи. В школі вивчалися такі предмети: Закон Божий, читання, письмо, арифметика.
    В 1917 році навчання в школах сіл Шельпахівка і Ухожа припинилося.
    В 1919 році в селах було організовано лікнеп, де навчали грамоті всіх бажаючих: і дітей, і дорослих.
    В 1920 році було відновлено роботу Ухожанської початкової та Шельпахівської чотирикласної школи.
    Старі приміщення шкіл не вміщали всіх  учнів. Навчання в Ухожанській початковій школі проводилося у дві зміни. В навчальних класах стояли довгі столи і лави, парти з’явилися пізніше. Писали чорнилом, вивареним з бузини.
    В 1936 році Шельпахівська чотирикласна школа була реорганізована в семирічну. Приміщення старої  школи не вміщало всіх учнів, тому окремі класи навчалися ще в двох приміщеннях (одне – в районі Шельпахівського магазину, друге – на місці садиби Заграничної Галини).
       В роки Великої Вітчизняної війни навчання в школах припинилося і відновилося в березні 1944 р.  – відразу після визволення району від німецько-фашистських загарбників.
       В 1947 році   при Шельпахівській  семирічній  школі було відкрито  вечірню школу  колгоспної молоді.   Перед   вчителями   району було  поставлено завдання: повернути всіх учнів, що припинили відвідування  школи та створити сприятливі умови для навчання сиріт і напівсиріт, широко розгорнути позакласну роботу, організувати огляд роботи шкільних гуртків художньої самодіяльності.     В цьому ж році кращим вчителем району було визнано учительку початкових класів Шельпахівської семирічної школи Цимбал Ольгу Єфремівну.
    В 1959 році Христинівський міжколгоспбуд збудував в с.Шельпахівка нове приміщення восьмирічної школи. 20 грудня 1961 року Ухожанська початкова школа була закрита – учні і вчителі перейшли навчатись і працювати в Шельпахівську восьмирічну школу.
    В 1964 році розпочалось будівництво нового приміщення школи, яка почала функціонувати 12 листопада 1966 року. В 1988 році дев’ятирічна школа була реорганізована в середню.
   Перший випуск середньої школи  відбувся в 1990 р.    
   В 2002 році школу  було  газифіковано.

 

    В 2013 році було побудовано внутрішні санвузли, зроблено капітальний ремонт ганку та сходів, поставлено паркан попереду  школи.

    Біля школи є літній стадіон, ігровий та географічний майданчики, дослідні ділянки, город, квітники.

    У школах села навчалися кавалер трьох орденів Слави Скалій Іван Савович, Герой Радянського Союзу Гриб Андрій Андрійович, Герой Радянського Союзу Тищенко Олександр Трохимович. 

  У 2014-2015 н.р. в школі навчається 97 учень. Їх навчає 20 учителів, з них:

- 2 -  мають звання «старший учитель»;

- 5 -  „спеціаліст вищої категорії”;

- 8 -  „спеціаліст першої категорії”;

- 5 -  „спеціаліст  другої категорії”;

- 2 -   „спеціаліст”

 

 

 

Директор школи
Скалій Інна Петрівна
Заступник директора з
навчально-виховної роботи 
Клюєва Антоніна Вікторівна
Заступник директора
з виховної роботи
Люлька Оксана Михайлівна

 

      Сьогодні школа працює над проблемою Формування в школярів пізнавального інтересу до знань і навичок самонавчання шляхом впровадження новітніх технологій та нових методів навчання і виховання” 

Матеріальна база школи

На даний час в школі обладнано 4 кімнати учнів початкових класів, а також кабінети мистецтв, географії, фізики, української мови та літератури, історії, іноземної мови, інформатики, біології та хімії, 2 кабінети математики. Крім того, кабінет соціального педагога, кімната школяра, методкабінет, спортивний зал, майстерня, бібліотека, їдальня, музей побуту і культури сіл Шельпахівка та Ухожа.

Біля школи є літній стадіон, ігровий та географічний майданчики, дослідні ділянки, город, квітники.   

Обладнано комп’ютерний клас, де проводять уроки учителі різних предметів.

Усі учителі володіють методикою викладання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 16 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

 

 

 

Пріорітети закладу

    Кабінетна система навчання, робота з обдарованими дітьми, робота шкільної МАН, спортивно-масова робота, робота гуртка „ Молодий господар”.

Напрямки роботи

                  Методична  робота здійснюється через діяльність шкільної методичної ради, шкільних методичних об’єднань та участі в МАН. За останні роки школа має ряд напрацювань. Зокрема, у школі діє  музей побуту с.Шельпахівка (керівник Страдецький Р.В.), матеріали та експонати якого зібрані педагогами, учнями, жителями села. Проведено дослідження з історії Голодомору (1932-33 рр.), зібрані наукові матеріали учителем Страдецьким Р.В.  надруковані :

               1. Дослідження і розвідки з всесвітньої історії правознавства: Зб. наук. праць. Вип. 5. Кривий Ріг, 2007 р. «Колабораціонізм в роки Другої світової війни»( на прикладі  Христинівського району , Черкаської обл..)

               2. Збірник наукових праць. Серія „ Історія та географія”. Випуск 29-30 2008р. «До  питання  про колабораціонізм в роки Другої  світової війни»( на матеріалах     Черкащини).

               3. Дослідження і розвідки з всесвітньої історії правознавства: Зб. наук. праць. Вип. 7. Кривий Ріг, 2009 р. «Система знищення військовополонених та цивільних  радянських громадян у фашистських концтаборах у роки Другої світової війни»              ( на прикладі Черкаської області).

               4. Краєзнавець Христинівщини : Збірник краєзнавчих нарисів Р.Страдецького. –  Умань.- с.180,  2012 р.

               5. Дослідження і розвідки з всесвітньої історії і правознавства : Зб. наук. праць.- Вип. 11 / Кривий Ріг, 2013. – 144с.

          До роботи у  МАН залучено 2 учителя (Страдецький Р.В., Стрілець Л.Г.),   МАНМ – 1 учитель (Марченко О.Д.), шкільне наукове товариство «Світ науки» -  7 учителів (Снігур Л.С., Стрілець Л.Г., Клюєва А.В., Страдецький Р.В., Андрієвська Т.В., Чмир В.М., Галба С.П.).

              Вчителі школи приймали участь в районних і обласних педагогічних конференціях, в обласних педагогічних ярмарках. Школа співпрацює з ВНЗ: Уманський державний педуніверситет, Криворізький  педуніверситет.

          У 2013–2014 н.р. педколектив школи завершив роботу над реалізацією науково – педагогічної проблеми «Удосконалення уроку впровадженням новітніх технологій і сучасних методів навчання та виховання»  ( 4  етап реалізації, підсумковий).

 

 

Форми методичної роботи  у  2013-2014 н.р.

                Науково-методична проблема „ Удосконалення уроку впровадженням новітніх  технологій та нових методів  навчання і виховання учнів

1. Методичні об’єднання:

  • учителів початкових класів ( кер.  Пижик І.О.);
  • учителів предметів природничо-математичного циклу ( кер. Андрієвська Т.В.)
  • учителів предметів гуманітарного цикл  ( кер. Гаврилюк В.В.);
  • класних керівників ( кер. Снігур Л.С.).
  • учителів предметів художньо – естетичного циклу ( кер. Смейко О.Ю.)

2. Методична рада ( кер. Клюєва А.В.)

3. Творча група. Проблема „ Удосконалення уроку впровадженням новітніх технологій та нових методів навчання і виховання учнів. Робота з обдарованими дітьми. Страдецький Р.В., Марченко О.Д., Стрілець Л.Г. ( кер. Страдецький Р.В.).

4. Трибуна педагогічного досвіду. Для всього колективу. Проблема   „ Мої творчі  знахідки” (кер.Клюєва А.В.).

5. Дослідницька лабораторія. Вчителі початкових класів. Проблема  „ Зони актуального ( потенційного) розвитку дитини”.   ( кер.Пижик І.О.)

6. Школа педагогічної майстерності. Проблема „ Пошук неординарних методичних ідей в процесі викладання географії, математики”. ( кер. Стрілець Л.Г.)

7. Створення  творчої лабораторії вчителя. (кер. Смейко О.Ю.)

8. Практикум з використання комп’ютера. „ Набуття  практичних навичок використання  комп’ютерних технологій на уроках”. ( кер. Люлька О.М.,  Марченко О.Д.).           

Успіхи і досягнення

Учні школи  є постійними учасниками районних, обласних, всеукраїнських конкурсів  у яких неодноразово займали призові місця і мають такі нагороди:

Грамота, 2007р. Маланіч Денис І місце у районному конкурсі  „ Крок до права” у номінації „Вірш”, „ Гумореска”;

Грамота, 2008 р. Маланіч Денис І місце у Всеукраїнському дитячому конкурсі на кращий твір про діяльність пожежної охорони та Добровільного пожежного товариства України в номінації – кращий вірш;

 Диплом, 2009 р. Павлишина Ірина ІІІ місце у районному етапі конкурсу  „ Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу”.

 Грамота, 2009р. Павлишину Ірину за активну участь в ІІ етапі районного огляду-конкурсу дитячої творчості „ Грайлива Веселка” у номінації   „ Вокальний спів”;

 Грамота, 2010р. Стрілець Анна за зайняте І місце в районному етапі конкурсу  „ Найкращий читач”;

Грамота, 2010р. за ІІ місце у конкурсі „ Волонтер – це звучить гордо” у номінації  „ Презентація  роботи волонтерів”.

         В школі працюють 16  гуртків і спортивна секція.

Гуртківці приймають активну участь у районних і обласних конкурсах і мають такі нагороди:

 Подяка, 2010р. членам гуртка  „Молодий господар” ( керівник Марченко О.Д.) за участь у проекті Ліги старшокласників  „ Пишаюся тобою, рідний краю!” у номінації „ Презентація авторської виставки”;

Грамота , 2009р. Снігур Софія за ІІІ місце в змаганнях районної Спартакіади школярів з бігу на дистанції 400 м. серед дівчат; 

Грамота, 2010р.  учнівський колектив школи, який посів ІІ місце в районній Спартакіаді школярів 2009-2010 н.р. серед сільських загальноосвітніх шкіл;

Грамота, 2010р. Шелегон Михайло за ІІ місце в номінації „ Декоративно – прикладне мистецтво” районного етапу Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості „ Об’єднаймося ж, брати мої”.

У 2013 – 2014 н.р.учителі  школи брали  участь у таких конкурсах:

-  Конкурс «Учитель року - 2014», Марченко О.Д. – районний конкурс, І місце; учасник обласного конкурсу.

- Виставка ППД – районний конкурс : 1 цифровий ресурс; 2 розробки занять.

- Підготовка учнів до захисту в МАН – 2 уч.,( 2 ІІ-і  місця).

- Участь у виставках майстрів декоративно- ужиткового мистецтва – Марченко О.Д. – дипломів – 5, грамот - 1  , подяк - 1.

        Учні школи були учасниками конкурсів:

- Конкурс «Випускник року» - учасник.

- Районний конкурс читців  - ІІІ місце.

- Предметні олімпіади – 5 призових місць.

- Районний етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Т.Г. Шевченка  – І місце.

- Районний етап Міжнародного мовно- літературного конкурсу  ім.П.Яцика – 2-а ІІІ-х місця.

- Районний конкурс шкільних газет – фіналіст.

- «Грайлива веселка» - ІІІ місце.

- Районний фестиваль шкільних соціально-психологічних театрів – ІІІ місце.

- Участь у виставках декоративно-ужитковому мистецтва – 23 дипломи, грамоти та подяки.

- Районний етап Всеукраїнської  військово-патріотичної гри «Зірниця» - 2 дипломи, 1 грамота.

- Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс «Колосок » - 11 дипломів.

- Всеукраїнський конкурс з російської мови « Лукоморье» - 13 дипломів.

- Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» - 26 дипломів.

-Всеукраїнський конкурс з української мови «Соняшник» - 46 дипломів.

Перспектива розвитку


    Переобладнання і оновлення методичного кабінету, добудова сан-вузлів, заміна огорожі фасаду школи, капітальний ремонт східців  центрального входу, поновлення стендів з розділу „ Історія школи”.
    Проведення моніторингу щодо актуальних питань розвитку учнів на різних вікових етапах розвитку та виявлення найбільш болючих проблем навчання і виховання.
    Забезпечення широкого впровадження в навчальний процес інформаційних технологій навчання, що базуються на комп’ютерній підтримці  навчально-пізнавальної діяльності.
    Через систему методичної роботи підготувати педагогів до реалізації у повному обсязі завдань профільного навчання.
    В організації виховної роботи дітей забезпечити пріорітет національно-патріотичного виховання
.

 

 

 

 

 

назад на сайт школи