Сичівський  навчально-виховний  комплекс "Дошкільний  навчальний  заклад – загальноосвітня  школа  І-ІІ ступенів"

Адреса
20041, Черкаська  область, Христинівський район,
 
с.  Сичівка, вул. Галети  І
Телефон   96-3-47

e-mail:  sichivka40@rambler.ru

 

 

 

 

 

Герб школи Прапор школи


Гімн шкільної молодіжної організації "ВЕСЕЛКОВА  ПЛАНЕТА"

 
 В світі є різних шкіл багато,
Та наймиліша всіх
Школа, в якій і в будні, й  свята
Лине дитячий сміх!
Добре нам тут усім живеться,
Школа - наш другий дім!
Знань джерело невпинно  б'ється,
Мрію плекаєм  в нім.
Приспів: В світі вона одна (двічі)
Рідна Сичівська наша школа
Друзів навік єдна!

Школа,  як  мати,  нас терпляче
Вчила, щоб  вміли   ми
Перемагать   свої  невдачі,
Щирими  буть  людьми!
Шкіл  тисячі  є  в Україні,
Тільки  і  я, і  ти
Знаєм,  що  за  Сичівську  школу
Кращої  не  знайти!
 

 

Історія   розвитку  школи.


  Школа в с. Сичівка була заснована в 60-х роках XIX століття,  як церковно-приходська з однією класною кімнатою на три групи учнів.   В 1905 році в ній навчалося 25 учнів.  Навчав один вчитель.   Керівництво здійснювалося церквою.
В 1910 році було побудоване нове приміщення школи з трьома класними  кімнатами.
  Після Великої Жовтневої революції   в 1920 році приміщення було добудоване до 7 класних кімнат. Заняття проводились також у декількох пристосованих приміщеннях в зв"язку з нестачею місця в основному корпусі.    Лише в 1946-1960 роках  зі школи було випущено 468 учнів.
  В 1972 році в січні місяці закінчено будівництво нового типового приміщення школи на 370 місць з 15 класними кімнатами, спортивним   та   актовим залами, їдальнею,   яка діє по сьогоднішній день.
  В 1991 році на базі восьмирічної школи була відкрита середня , яка діяла до 1994 року і була реорганізована у восьмирічну в зв'язку з відсутністю набору до 10 класу.
  В 2004-му році школу реорганізовано в навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа 1-11 ступенів".   Дитячий садок відкрито на базі 3-х класних  та відповідних санітарно-гігієнічних кімнат.  Дитячий садок забезпечує виховання 2-х груп. В цьому ж 2004 році  20 листопада   НВК газифіковано.
  Станом  на  01.03.2011  року  в  НВК  47  учні  1-9 класів  та 30 дошкільнят.

   
в.о. директора  Мудранинець Т.В.

У школі працює 17 вчителів, з них:

 

 

 


  В умовах сільської малокомплектної школи вбачаємо пріорітетний   розвиток   НВК  як  «школи-родини».
У школі намагаємось створити умови для взаєморозкриття добрих починань батьків, учителів, друзів школи, для реалізації того доброго, талановитого, що є в кожній дитині. У школі, як і в родині, дитині повинно бути затишно, панувати доброзичлива, відверта атмосфера, яка розвиватиме творчі здібності.
   Родинність у вихованні, життєдіяльність школи - основа формування здоров'я дитини, запорука розвитку української нації. Школа, в якій учителі люблять дітей, а діти з пошаною і любов'ю ставляться до батьків, учителів, оточуючих і живуть у злагоді між собою є перспективою здорового життя кожного учня.
    Особливості підходу до проблеми "школа і родина" полягають в тому, що увага зосереджується не на впливові на батьків, а на співпраці з ними, створенні в організованому соціумі умов життєдіяльності, наближених до родинних, пропонується найширша співпраця школярів, учителів, батьків, керівних органів, меценатів - усіх, хто мешкає і трудиться неподалік цієї великої родини.
   Шкільна спільнота зорієнтована на родинність - це класи-родини, з яких складається школа-родина.
 Мета школи-родини: бути школою добра, центром громадського  життя села.
 Девіз:   Школа й родина - криниця єдина,  з якої  черпаєм життя!


 

    Науково-методична проблема школи: «Покращення рівня навчальних досягнень шляхом впровадження в практику роботи технологій особистісно орієнтованого навчання».  
   Успішний розвиток здібностей  особистості неможливий без активної праці, наполегливості в навчанні. Учні нашої школи займають призові місця в районних олімпадах  з української мови, математики, географії, біології, англійської мови.
Розпочато роботу в МАН. Працюємо в секторі географії над темою «Екологічний стан річки Кубліч». Опрацьовано багато додаткової літератури, зроблено підбір фотографій та картографічного матеріалу.
   У школі  активно збираються матеріали про розвиток освіти на селі. 17 квітня 2010 року школа святкувала 100-літній ювілей, до якого готувалася, залучивши до співпраці громадськість села, батьків, випускників минулих років і школярів. Детальніше з матеріалами святкування можна ознайомитися в громадському психолого-педагогічному щоквартальнику «Педагогіка Толерантності» № 2 (52) 2010 року. В цей день школа вперше систематизувала і презентувала велику кількість зібраних матеріалів про вчителів-пенсіонерів, односельчан, які стали  кавалерами  Ордена Трудового Червоного прапора, воїнів-інтернаціоналістів та випускників нашої школи, які прославили її в різних сферах діяльності , в різних регіонах нашої держави, а також ближнього зарубіжжя.

 

  

 

 

 

 

назад на сайт школи