«Знаєш, чим гарна пустеля? Десь у ній ховаються джерела ... ».
А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

ОКЕАНИ

Океани, як і все на Землі, народжуються, живуть і помирають. Сучасні океани виникли один за одним в процесі розколу давніх континентальних мегаблоків і утворення між їхніми фрагментами нової океанічної кори. На геологічній карті світу є райони, де ці процеси відбуваються буквально на наших очах. І через якихось кілька мільйонів років на поверхні нашої планети з’явиться ще один, молодий океан.

В останні роки в згаданому районі відбувається справжній туристичний бум, значною мірою пов’язаний з популяризацією дайвінгу.

Отже,

1. Назвіть цей район та поясніть, чим пояснюється популярність цього місця у дайверів?

АСИРІЙЦІ

В продовження теми морів. У ассирійців сторони світу було прийнято позначати кольором. Навіть традиційний вигляд компасу є відлунням давніх часів. Дані особливості певним чином пов'язані із розташуванням двох відомих морів.

Отже, 

2. Укажіть правильну відповідність кольору і сторін світу та згадані особливості у компасі.

3. Чому компас вказує на північ?

ЧАРІВНЕ МІСТО

Це місто є досить своєрідним, зовсім не схожим на більшість столиць країн світу. Місто невелике. Це детально сплановане місто-сад, в парках якого висаджені дерева і кущі із різних куточків світу, в вздовж доріг та автобанів ростуть яскраво квітучі кущі – конкретні види для різних районів міста. Переважають одно-двохповерхові котеджі сучасної архітектури з доглянутими газонами і акуратними клумбами. Багатоповерхівок зовсім мало, вони зосереджені переважно в діловому центрі. Майже відсутня промисловість як така. Місто є досить молодим, побудоване в минулому столітті.

4. Про яке місто – столицю іде мова?

5. Що означає в перекладі з місцевої мови назва міста?

З РІЗНИХ ДЖЕРЕЛ

6. Найбільша міська площа в світі?

7. Щільність населення Китаю, поділена на щільність населення України, заокруглено до цілих?

8. Куба – 1; Панама – 2; Філіпіни – 3; Нова Зеландія – 4; Китай – 5; Австралія – 6; Венесуела – 8; Узбекистан – 12; Бразилія – 27; Україна – ?

9. Країна, яка має сухопутні кордони на заході – з Коста-Рікою, а на сході – з Колумбією?

10. Якщо рухатись із Луцька до Запоріжжя, яку мінімальну кількість областей можна перетнути?

ДОДАТКОВЕ ЗАВДАННЯ

Неймовірно красивий палац знайодиться поруч з нами, але, на жаль, мало людей  знає  про його  існування.  Перегляньте відео, щоб його побачити, назвіть його, де він знаходиться?

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ

Черкаська область має багату історичну та культурну спадщину - це і батьківщина Тараса Шевченка, і місце поховння Кобзаря, це і Чигирин, столиця козацтва, це і Холодний яр, колиска Коліївщини, це Софіївка, це і Легедзине, Трипільське протомісто, і місто Шпола - географічний центр України, і природна перлина - Буцький каньйон. Пропонуємо Вам вирушити у віртуальну подорож Черкащиною.

Ми вирушаємо із міста Христинівки по азимуту 117і через 20 км потрапимо до пункту 2. Із пункту 2 по азимуту 600 долаємо 65 км і потрапляємо у пункт 3. З пункту по азимуту 1080 подолавши 33 км потрапляємо у пункт 4. Із пункту 4 по азимуту 3500 подолавши 46 км потрапляємо у пункт 5. Із пункту 5 по азимуту 200 долаючи 40 км потрапляємо у пункт 6. Вкажіть назви географічних обєктів захованих за номерами пунктів.

ФОРМА ДЛЯ ВІДПОВІДЕЙ

 

ВІДПОВІДІ:

  1. Особливість Червоного моря полягає в тому, що у нього не впадає жодна річка, а вони зазвичай несуть з собою пісок та мул, які істотно знижують прозорість морської води. Саме тому вода у Червоному морі кришталево чиста. Відсутність річок, що впадають у море, пояснюється сухим кліматом – майже на 2/3 море розташоване у тропічному поясі.
  2. Традиційне забарвлення південного кінця магнітної стрілки компасу червоним, а північного – чорним кольорами є відлунням давніх часів. В ассирійському календарі північ звався Чорною країною, південь – Червоною, схід – Зеленою, а захід – Білою. На мапі Чорне море розташоване на північ, а Червоне – на південь від Ассирії.
  3. Принцип дії компаса заснований на взаємодії магнітного поля постійних магнітів компаса з горизонтальною складовою магнітного поля Землі. Магнітна стрілка, яка вільно обертається, повертається довкола осі, розташовуючись уздовж силових ліній магнітного поля. Таким чином, стрілка завжди вказує одним з кінців у напрямку лінії магнітного поля, яка йде до Північного магнітного полюсу (знаходиться на півдні). Магнітні полюси не збігаються ані з геомагнітними, ані з географічними, їхнє положення не є сталим, воно помітно змінюється в часі. Заради зручності назви магнітних полюсів звичайно прив'язують до географічних, тобто південний (фізично) магнітний полюс, розташований у Північній півкулі, називають Північним магнітним полюсом а північний (фізично) магнітний полюс, розташований у Південній півкулі, називають Південним магнітним полюсом.
  4. Канбера
  5. В перекладі з мови аборигенів означає «місце зустрічі»
  6. Синхайська площа у Даляні. Можливі варіанти: Медан Мердека (Джакарта); Дуз Жирасойс (Палмес); Таньаньмень (Пекін)
  7. 2, якщо КНР; 9, якщо Китайська республіка (Тайвань);
  8. 0. Кількість зірок на прапорі.
  9. Панама
  10. Якщо рухатись власним транспортом (автомобілем, велосипедом, ногами) то 5 областей: Рівненська, Хмельницька, Віницька, Кіроворадська, Дніпропетровська. Якщо будемо рухатись автобусом, то добавиться ще Черкаська область (м. Умань). Якщо будемо рухатись повітряним транспортом, строго по прямій,то ми побуваємо у Рівненській, Хмельницькій, Житомирській, Віницькій, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській, тобто 8 областей.
  11. С. Леськове Монастирищанського району, Черкаської обл, памятка архітектури палац - замок Дахновських.
  12. 1. Христинівка, 2. Умань, 3. Звенигородка, 4. Шпола, 5. Корсунь-Шевченківський, 6. Канів.