Великосевастянівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

 

Адреса:
20045, Черкаська область,Христинівський район,
с. Велика Севастянівка вул. Дзержинського , 1а

 

 




 

 

Емблема школи    Прапор школи
                                                                                                                            
Гімн школи

Слова випускниці школи          Музика учителя школи
  Кваші Тетяни                 Вихристюк Т.В.


Рідна школо , наша мати
Як іще тебе назвати ?
Рідний наш ти другий дім ,
Що дає тепло усім .
Скільки через твій поріг
Перейшло і ще проходять
І дітей своїх приводять .
В стінах цих проходять юність ,
Рідні класи , парт ряди ,
Дошка , звук дзвінка у вусі –
Все знайоме до сльози .
Крізь роки ідуть у двері
Вже майбутні анатоми ,
Продавці чи вчителі –
Всі росли в твоїй ріллі .
Тож , рідна школа , процвітай ,
Прославляй наш рідний край .
 
 Історія школи
 
   З 1861 р. в селі була утворена школа, підпорядкована міністерству освіти,  в школі навчались хлопчики та дівчатка. В 1894 році було відкрито дві початкові церковно - приходські школи. З школи, яка знаходилась поблизу церкви, веде свій родовід нинішня школа. Першим учителем чоловічої церковно - приходської школи був Заграничний Іван Петрович, який навчав учнів  російської мови. В цій же школі викладав священик на прізвище Лотоцький. Першою вчителькою жіночої церковно - приходської школи була Сусанна  Пилипівна, яка згодом стала дружиною Заграничного. З 1900 року в школі працювали учителями два вихідці із села – Бевз Дем’ян, Сухецький Фадей та учителька Ястембицька Наталія Миколаївна.
    З 1917 року школа стала називатись початковою, в ній працювало 5 учителів і навчалось близько 250 учнів. В 1920 році в школі було вперше прийнято учнів до 5 класу. З 1921 року у школі працює 8 учителів і навчаються 350 учнів. З 1928 року школа одержала статус – семирічної, в ній навчалось 400 учнів, більшість з яких закінчувала тільки 4 класи.
    1 вересня 1935 року школу реорганізовано в середню і відкрито 8 клас, на цей час у школі навчається майже 550 учнів. Перший випуск середня школа здійснила в 1938 році – 16 випускників. В 1941 році  випущено 18 випускників.
    20 березня 1944 року школа відновила роботу, було набрано 7 класів .
    З 1 серпня 1951 року школу знову реорганізовано в середню і 1 вересня було здійснено прийом учнів до 8 класу. Перший повоєнний випуск учнів, які здобули середню освіту, було здійснено в 1954 році.
   
 
Директор школи
Стиранко Олена Миколаївна
Заступник директора з
навчально – виховної роботи

 
Заступник директора з
 виховної роботи
Куца Ліна Петрівна


Пріритети закладу

    Вся робота педагогічного колективу підпорядкована єдиній меті : виховати активного громадянина, чесного і відданого патріота який має великий багаж знань, міцне здоров’я. Тому збереження здоров’я школярів стоїть на першому місці в роботі педагогічного колективу. В школі створена лекторська група «За здоровий спосіб життя», діє «Школа сприянню здоров’я», прес – центр «Молодь за здоров’я». Педагоги щотижня проводять бесіди з учнями щодо здорового способу життя, конкурси малюнків, плакатів, вікторини, заочні мандрівки в країну «Здоров’я».  Особлива увага зосереджена на національному вихованню школярів. Традиційними є козацькі забави, свято «Козацькому роду нема переводу», конкурс української пісні. Учителі прививають любов до рідної природи. Гордістю  школи є молодий садок, посаджений випускниками  2008 -2009 р.р.. Він символізує зв'язок поколінь, любов до рідного краю, до шкільного порогу.

Перспектива розвитку школи

1.Створити систему роботи з формування зацікавленості інтересу учнів до навчання.
2. Мета школи – підготовка дітей до життя. Кожен учень має отримати під час навчання знання, що знадобляться йому в майбутньому житті. Здійснення цієї мети можливе лише за умови запровадження технологій здоров’язберігаючої педагогіки.
3. Школа сьогодні – це школа сучасних освітніх технологій. Забезпечити учнів комп’ютерами, телевізорами, мультимедійними дошками.
4. Потужна наукова роботи в школі. Залучення учнів у МАН.
5. Багате матеріальне забезпечення навчального закладу: меблі, наочні посібники, спортивне знаряддя, наповнення хімічного, біологічного, фізичного кабінетів необхідними реактивами та приладами.
6. Заміна віконних блоків школи. Переобладнання системи опалення.


 
назад на сайт школи