Завдання 4

Дата початку: 17.04.2017, 8:00

Дата завершення: 23.04.2017 22:00

Кількість спроб: 1

Результати будуть оголошені: 24-25.04.2017

Ця рослина прийшла до нас із берегів Середземного моря. У давньогрецькому міфі так розповідається про її походження. Син одного давньогрецького царя, бешкетуючи, зіпсував виноград. За цю провину бог веселощів і вина Бахус прив’язав хлопця до виноградної лози. Хлопець почав каятися й лити гіркі сльози. Із цих сліз і виросла ця загадкова рослина. Звичайно, це казка. Але вона цікава тим, що підтверджує «солідний вік» цієї овочевої культури. За легендами Стародавньої Греції, цей овоч є символом тверезості, адже він ніколи не росте поблизу виноградників.

Олімпійський чемпіон, майстер кулачного бою, філософ та математик Піфагор писав про цей овоч так: "Це підтримує постійну бадьорість та веселощі, а також спокійне налаштування духу до глибокої старості ". Він стверджував, що довгими роками життя зобов'язаний саме вживанню великої кількості цієї рослини.

Цезар Гай Аврелій Валерій Діоклетіан Август увійшов в історію саме з фразою про овоч, який ми загадали.

А Олександр Македонський наполягав, щоб його військові командири, які мали надмірну вагу, кожен день на обід їли салат із цього овоча.

Отже:

  1. Назвіть рослину, про яку йдеться. – 1 бал
  2. Процитуйте історично відому фразу Діоклетіану. – 1 бал
  3. Назвіть художній фільм, завдяки якому ця фраза стала широко відома. – 1 бал
  4. Який зв’язок між днем 1-го травня і цією рослиною? – 1 бал
  5. Обґрунтуйте дієту, яку пропонував Македонський своїм військовим командирам. – 1 бал

Далі, ми з вами, вирушимо по чарівні яблука. Колись ці яблука росли в чарівних садах і охороняла їх Жар-птиця. Примхливі царі посилали за ними добрих молодців, які повинні були перебороти безліч неймовірних перешкод. Поласувавши «молодильними» яблуками з недоступного саду, цар ставав юнаком. У цьому й полягав секрет чудесних плодів.

 

Російські казки про чудодійні плоди були відгомонами давньогрецьких легенд і міфів, присвячених тим самим «золотим яблукам». За одним із них дорогоцінні плоди, які дають людині здоров’я і силу, вирощували в саду Гесперид. Охороняв їх могутній Антей. Одного разу з ним зчепився богатир Геракл, що хотів проникнути в заборонний сад і викрасти золоті яблука. Геракл переміг Антея і дістав живлющі плоди.

Уперше ці рослини почали культивувати в країнах Південно-Східної Азії. До Європи ці плоди завіз Олександр Македонський.

Психологи вважають, що навіть погляд на загадкові плоди допомагає впоратися з депресією і поліпшує настрій. Дієтологи стверджують, що це найнизькокалорійніший фрукт на Землі. Якщо ви хочете сісти на дієту і скинути вагу, то вони вам у цьому допоможуть.

Отже:

6. Назвіть рослину, про яку йдеться.  – 1 бал

7. Чому ці плоди називають «молодильними яблуками»? – 1 бал

8. Який зв’язок між рослиною, яку загадано і фото тварин? – 1 бал

Настала черга завітати на гостину до тварин. Отже, нора цих тварин – капітальна споруда, з кількома поверхами і безліччю входів і виходів. Центральна кімната, де міститься вся сім’я, буває іноді на глибині понад п’ять метрів. Її вимощено сухою травою, яку раз у раз міняють на свіжу. Нору тримають у винятковому порядку, всі нечистоти збирають в особливі віднірки і засипають землею.

Житло другої тварини – це оберемок наламаних ялинових гілок і нарваного моху, кинутий десь у буреломі, під корінням вивернутого дерева, або в густому низенькому ялиннику, де ця тварина надламує верхівки дерев, а дах вибудовує із снігу сама природа.

Гніздечко третьої тварини – диво архітектури. Сплітає вона його з тоненьких волоконець. Їх ця тварина готує сама, пропускаючи листя очерету або осоки через гострі, як голки, зубки. Гніздо – з невеликий апельсин завбільшки – вона підвішує до кількох травинок або стебел хлібних злаків. Цікаво, що гніздо не має ні входу, ні виходу й малята сидять у ньому, як замуровані. Коли мати повертається з полювання, вона розсовує волокна й залазить у гніздо, а коли йде – волокна знову зсуваються.

Затишні гнізда-гайна робить четверта тварина. Спочатку вони сплітають із дрібних гілочок кулеподібний каркас, а потім вже всередині нього будують друге гніздо з сухої трави, моху, лишайників. У тих місцях, де бувають люті морози, ці тварини роблять дуже товсті стінки гнізда і вимощують його ще до всього пухом та шерстю. У гнізді один або два ходи, які господарі затуляють мохом чи лишайником.

З усіх ссавців найграндіозніше споруди роблять п’яті тварини. Без надійного житла їм довелося б сутужно. Живуть вони або в норах, виритих у берегах річок, або в хатках. Нора в них така ж як у більшості нірних тварин, тільки вхід до неї міститься нижче за рівень води. Хатка – це, на перший погляд, купа безладно нагромаджених гілок різної товщини. Проте всередині хатки є просторе приміщення, розташоване вище від рівня води, з двома входами – знизу і збоку. Здебільшого хатку влаштовано на неглибокому місці річки, але так, щоб обидва входи були над водою.

 

9. Назвіть господарів перелічених осель (по 0,2 бали за кожного).

10. Уважно прослухайте відеоролик. Відгадайте голоси птахів за порядковими номерами. (0,2 бали за кожну правильну відповідь)

 

Відповіді залишати ТУТ.

Додаткове творче завдання:

Вони вже стали повноправними членами багатьох сімей. Привівши їх одного разу до себе додому, ви вже просто не уявляєте без улюбленого пухнастика своє життя. З домашніми тваринами у дім приходять затишок і любов.

Але жива істота - не іграшка, якою можна потішитися декілька днів і закинути у якийсь куток. Наприклад, кошеня чи цуценя Ви купуєте, як мінімум, років на десять, а то й більше. Ви маєте щодня його доглядати, годувати, за потреби лікувати, вигулювати тощо.

Пропонуємо вам познайомити нас зі своїм другом. Пришліть фото чи відео вашого хатнього улюбленця, його ім’я, вік, розкажіть про нього щось цікавеньке.

Можливо, ви пишаєтесь кімнатною рослиною, яку ви виростили у себе вдома. Нам також цікаво побачити фото, на якому буде зображено об’єкт вашої гордості – вашу улюблену кімнатну рослину.

Звіти надсилати організаторам на адресу: avohadro@ukr.net як вкладений файл. ОБОВЯЗКОВО!!! В листі вказати: Тема листа "квест"; тіло листа: ПІБ учасника, Назва школи. (1-3 бали)

 

Увага! Якщо ви представите фотографії із зображеннями людей, це означає, що вони автоматично дають згоду на розміщення цих фото на сайті відділу освіти.

Відповіді:

  1. Капуста
  2. «Якби ви знали, яку я виростив капусту, то не вмовляли би мене повернутися».
  3. «Москва сльозам не вірить»
  4. В Стародавньому Римі двісті років постпіль 1 травня відмічали День капусти. Тому що саме 1 травня 305 року н.е. імператор Діоклетіан зрікся престолу на користь вирощування капусти. https://shkolazhizni.ru/culture/articles/15587/
  5. В її хімічний склад входить тартронова кислота, яка гальмує перехід вуглеводів в жири та калій, який виводить з організму надлишок рідини. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0_%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0% BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0
  6. Мандарин.
  7. Високий вміст вітаміну С та бета-каротину, які відомі своєю високою антиоксидантною активністю, яка продовжує молодість і життя.
  8. На фото зображені качка-мандаринка та рак-мандаринка.
  9. Житло тварин:
  1. борсук
  2. ведмідь
  3. миша-малятка 

http://byology.ru/?p=1233  

 http://ukranimals.ru/zhivlennja/32160-misha-krihitka.html

  1. білка
  2. бобер

10. Спів птахів:

  1. ворона
  2. голуб
  3. дятел
  4. жайворонок
  5. зозуля
  6. синиця
  7. сова
  8. соловей
  9. сорока
  10. шпак.