Завдання 5 

Дата початку: 24.04.2017, 8:00

Дата завершення: 03.05.2017 22:00

Кількість спроб: 1

Результати будуть оголошені: 04-05.05.2017

Ніщо так не допомагає повторювати географію, як виверження вулканів і землетруси

(Дон-Амінадо)

      Підходить до завершення природничий квест. Пропонуємо Вам зануритись у світ географії та насолодитись новими та, надіємось, цікавими фактами, даними, рекордами. Отже, вперед, до нових вершин. 

1. Дана країна є єдиною в Південно-Східній Азії, яка ніколи не мала колоніального статусу. Північна частина цієї країни у минулому була одним із світових центрів по вирощуванні наркотичних речовин. Столиця даної країни занесена до книги рекордів Гінеса. Країна приваблива для туристів з усього світу, в тому числі і для “нових” українців.

1. Назвіть дану країну та її столицю. – 1 бал

2. Про який рекорд іде мова? – 1 бал

2. В американських і канадських школах учителі географії для того, щоб школярі могли легко запам’ятати та перелічити всі ці об’єкти, пропонують учням запам’ятати коротке і рідне слово «домівка».

3. Перелічіть всі об’єкти. - 2 бали

3. Дана річка протікає через територію 5 країн, а площу її басейну займають 9 країн. Одна із численних приток даної річки забарвлена у різні кольори. Флора та фауна її досить різноманітні. Тут, наприклад, росте рослина, площа листка якої може сягати до 10 м2 та здатне витримувати значну вагу. Цікавим представником фауни є тваринка, внутрішні органи якої можна побачити не пошкодивши цілісність її шкірних покривів. А ще, на березі річки розташоване незвичайне місто, до якого можна дістатись лише двома видами транспорту. Місто є відправною точкою всіх експедицій в джунглі.

4. Назвіть річку та країни, через які вона протікає. - 1 бал

5. Чим зумовлено різне забарвлення води? - 1 бал

6. Назвіть рослину. - 1 бал

7. Назвіть тварину. - 1 бал

8. Назвіть місто. - 1 бал

9. Скільки мостів з’єднує береги даної річки? - 1 бал

4. Переглянте світлини:

10. Прапори скількох країн Ви побачили. Назвіть кількість та перелічіть дані країни. - 1-3 бали

Підказка: більше 4. Один прапор може бути однаковим для різних країн з невеликими змінами (символи, написи, зміна порядку кольорів), або містити в собі зображення ще кількох прапорів. Наприклад (прапор Росії - мінімум 3 (Росія, Словенія, Словакія, плюс Нідерланди, Франція), прапор Малі - 4, прапор Швеції - 2 (Швеція, Україна)):

5. Практичне завдання (для справжніх українців).

11. Назвіть область, яка займає найбільший діаметр кола, що її описує. (мається на увазі діаметр найменшого круга,  в який вписується всі точки області). Яке місце в даному рейтингу займає Черкаська область. - 2 бали

6. Увага!!! Перелік. Дано числа: 1950; 28; 19; 12; 9; 6; 20.05; 2002; 1993; 24.

12. Що об’єднує дані числа? Розшифруйте кожне число. - 2 бали

ВІДПОВІДІ ЗАЛИШАТИ ТУТ,

Творче завдання:  

    Ось і підійшла до кінця наша подорож природничими науками. Хочеться вірити, що ви отримали таке ж задоволення як і ми, організатори даного квесту. Сподіваємося, ви дізналися багато нового, цікавого, дивовижного. А можливо, чимось залишились засмучені, невдоволені.

   Саме тому для нас важливо знати ваші враження, зауваження, побажання, які ми зможемо врахувати для того, щоб наступного року наша з вами зустріч на сторінках квесту була максимально зручною, комфортною, корисною, цікавою.

Отже, заповніть, будь ласка анкету і до зустрічі через рік.  - 2 бали

Відповіді:

1. Таїланд, Бангкок

2. Найдовша назва міста: Повна офіційна назва міста Крунг Тхеп — กรุงเทพมหานคร อมรรัตนโกสินทร์ มหินทรายุธยามหาดิลก ภพนพรัตน์ ราชธานีบุรีรมย์ อุดมราชนิเวศน์ มหาสถาน อมรพิมาน อวตารสถิต สักกะทัตติยะ วิษณุกรรมประสิทธิ์, або Крун Тхеп Маханакхон Амон Раттанакосін Махінтараюттхая Махаділок Пхоп Ноппарат Ратчатхані Буріром Удомратчанівет Махасатан Амон Піман Аватан Сатіт Саккатхаттійя Вітсанукам Прасіт, що означає «Місто янголів, велике місто, місто — вічний скарб, неприступне місто Бога Індри, велична столиця світу, обдарована дев'ятьма дорогоцінними каменями, щасливе місто, сповнений достатку грандіозний Королівський Палац, що нагадує божественну обитель, де царює перевтілений бог, місто подароване Індрою і побудоване Вішвакармою».

3. Англомовне населення для того, щоб запам'ятати всі назви Великих Озер, використовують слово Homes (англ.будинки): H — Huron (Гурон)o — Ontario (Онтаріо)m — Michigan (Мічиган)e — Erie (Ері)s — Superior (Верхнє).

4. Амазонка. БразиліяБолівіяПеруЕквадор та Колумбія.

5. Притока Амазонки — Ріо-Негро в місці впадання її притоки Солімоес. Солімоєс — швидка річка, зі швидкістю течії 4 кілометрів на годину (приблизно 1,8 м / с), з досить низькою температурою — 20-22 градуси. Ріо-Негро — річка дуже повільна і з теплою водою (27-28 градусів), а швидкість 2 кілометри на годину (0,54 м / с). Через температурний градієнт і різницю швидкостей води двох річок не змішуються до впадання Ріо-Негро в Амазонку (це близько шести кілометрів). Відрізняються вони і хімічно — вода Ріо-Негро більш важка, а отже — щільна, її колір обумовлений тим, що в складі води "болотних" частинок, а вода Солімоес легша і менш щільна, а її колір обумовлений тим, що в ній багато зважених часток (глинистих часток, вимитих з території водозбору і дна річки за рахунок швидкості течії). Ріу-Бранку — біла, як молоко; є потоки з жовтим, сірим, зеленуватим, червонуватим забарвленням. Колір води визначається хімічним складом грунту, швидкістю течії і температурою води.

6. Вікторія Регія

7. Скляна жаба.

8. Ікітос.

9. 0.

10. Прапори 

11. Області.

12. 

1950 -Декларація Шумана (англ. Schuman Declaration) від 9 травня 1950 року була урядовою пропозицією міністра закордонних справ Франції, Робера Шумана, що мала на меті створення нової форми організації держав у Європі, у вигляді "наднаціональної спільноти". Після досвіду двох Світових Війн, Франція прийшла до висновку що деякі цінності, такі як справедливість та верховенство права, не можуть визначатися одним тільки державним аппаратом. Це призвело до створення організації значно більшої ніж технічна Спільнота для кооперації вугільної та сталевої промисловості Франції, Західної Німеччини, Італії, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу під спільним Вищим Органом. Ця пропозиція призвела до створення Європейської спільноти з вугілля та сталі. Це також стало основою для створення декількох інших Європейських Спільнот і того, що зараз є Європейським Союзом. Ця подія відзначається кожен рік як День Європи і Шуман вважається одним з засновників Європейського Союзу.

28 - кількість держав - учасників Європейського Союзу.

19 - Єврозо́на — група 19 держав Європейського Союзу, офіційною валютою яких є євро.

12 - кількість зірок на прапорі Європейського Союзу.

9 - Гімн Євро́пи (European Anthem) — «Ода до радості» — гімн Європейського союзу та Ради Європи, що вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, що дається в інструментальному викладенні в тональності Сі-бемоль мажор. В оригінальній версії Л. ван Бетховена ця тема звучить в тональності Ля-мажор, на неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шіллера.

6 - Спочатку до складу ЄС входило шість країн: Бельгія, Німеччина, Франція, Італія, Люксембург і Нідерланди.

20.05.2017 в Україні будуть святкувати день Європи.

2002 - рік введення валюти євро.

1993 - Маастри́хтський догові́р (англ. Maastricht Treaty) (формально, Догові́р про утво́рення Європе́йського Сою́зу), також відомий, як договір про Європейський Союз (ДЄС), був підписаний 7 лютого 1992 року в місті Маастрихт (Нідерланди) між членами Європейської спільноти і набрав чинності 1 листопада 1993. Це призвело до утворення Європейського Союзу.

24 - кількість офіційних мов.